Od Jessicy Migala 28. srpna 2020 Je to psoriáza nebo je to ekzém

  • Post author:
  • Post category:blog

Od Jessicy Migala 28. srpna 2020 Je to psoriáza nebo je to ekzém

Název dostává podle vzhledu: prsten s červenými, svědivými a šupinatými okraji. Je vysoce nakažlivý a může se šířit sdílením klobouků, polštářů a štětců a může se šířit také domácími mazlíčky. Nejčastěji se vyskytuje u batolat a dětí školního věku.

Léčba kožního onemocnění pokožky hlavy zahrnuje orální léky k hubení hub a medikované šampony, které mohou omezit šíření infekce.

Folikulitida

Také známá jako zarostlý chlup nebo břitva, folikulitida je častější na částech těla, kde dochází k tření (jako v podpaží) nebo se pravidelně holíte. Může se však také objevit na vaší pokožce hlavy. Zánět vlasového folikulu je často způsoben bakteriální nebo houbovou infekcí a vede k pupínkovité nebo červené vyvýšené bouli.

Pokud si holíte hlavu nebo často nosíte helmu, čepici nebo potítko – zejména při cvičení nebo sportu – zvyšujete své šance na folikulitidu. To může způsobit, že se pot a bakterie zachytí ve vlasovém folikulu, což vede k zánětu.

Naštěstí se to obvykle snadno léčí. Aplikace teplého obkladu na infikovanou oblast může pomoci snížit zánět. K dispozici jsou také krémy, šampony a pilulky na kontrolu infekcí. Abyste snížili riziko recidivy, vyhněte se pokud možno holení nebo použijte elektrický holicí strojek. Pokud cvičíte s pokrývkami hlavy, nezapomeňte se hned poté osprchovat.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravé kůži!

Nejnovější v kůži Krása

6 tipů po chirurgickém zákroku, které pomohou uzdravit váš řez

Správná výživa je klíčovou – ale často přehlíženou – součástí vašeho plánu obnovy.

Od Andrea Peirce 26. dubna 2021 Sponzorovaný reklamní obsah

Zeptejte se Castle Connolly Top Doctor: Jak stárnutí a gravitace ovlivňují vaši pokožku

Proslulý plastický chirurg, uznávaný jako nejlepší lékař Castle Connolly, diskutuje o faktorech, které ovlivňují vzhled naší pokožky a o tom, jak mohou pacienti. . .

Do 11. února 2021

Clean Beauty 101: Komplexní průvodce

Od Jessicy Migala 29. ledna 2021

Kalifornie zakazuje 24 toxických chemikálií z produktů osobní péče: Co vědět

Kalifornie, stát pro federální úsilí, se stala první v zemi, která zakázala určité chemikálie z kosmetiky a přísad pro osobní péči. . .

Rachel Jacoby Zoldan, 11. ledna 2021

Jaké jsou výhody rybího oleje pro vaše vlasy?

Jíst více celých ryb s omega-3 mastnými kyselinami může pomoci posílit vaše kadeře, ale existují omezené důkazy o tom, že pilulky z rybího oleje udělají to samé.

Od Jessica Migala 9. prosince 2020

Co je obličejová jóga? Navíc 5 cvičení k vyzkoušení doma

Stejně jako chodit do posilovny udržuje vaše tělo v kondici, tato cvičení inspirovaná jógou údajně posilují svaly na tváři, aby vám pomohly vypadat. . .

Od Moiry Lawler 13. října 2020

7 jednoduchých domácích hacků pro zdravou pokožku

Pro svou nejlepší pleť se dívejte za zásobování své ješitnosti výrobky pro péči o pleť a pozvěte do svého každodenního života návyky zdravé pokožky.

Od Moiry Lawler 9. října 2020

8 potenciálních přínosů kolagenu pro zdraví – a 1 věc, kterou nemůže udělat

Od kůže a kostí po zdraví střev a další, zde je návod, jak může módní doplněk posílit vaše zdraví a pohodu.

Od Jessica Migala 8. září 2020

20 způsobů, jak uchovat – a posílit – kolagen ve vaší tváři

Více kolagenu znamená méně vrásek a hladkou, zvednutou pokožku. Zde jsou aktuální produkty, ošetření v kanceláři a návyky životního stylu, pro které je třeba cvičit. . .

Od Jessicy Migala 28. srpna 2020

Je to psoriáza nebo je to ekzém? Nový test bez bolesti může říci

Na rozdíl od biopsií způsobují pásy pásky minimální nepohodlí a žádné jizvy.

Od Becky Upham, 10. srpna 2020 “

Tyto opalovací krémy doporučené dermatologem mohou pomoci chránit pokožku náchylnou k ekzému před sluncem. iStock

Všechny zde uvedené produkty a služby jsou vybírány s ohledem na jejich potenciál inspirovat a umožnit vaše wellness. Společnost Doctor’s Ask může za položky, které si koupíte, vydělat provizi za pobočky.

Podle národní asociace ekzémů je ekzém běžným onemocněním kůže, které postihuje více než 30 milionů Američanů. Zatímco lékaři nevědí jistě, co způsobuje tento svědivý a nepříjemný stav kůže, většina souhlasí s tím, že zahrnuje zánětlivou reakci imunitního systému těla způsobenou stresem a jinými vnějšími spouštěči.

Protože ti, kteří žijí s ekzémem, se často potýkají s citlivou a někdy bolestivou pokožkou, může být nalezení opalovacího krému, který je účinný, ale nedráždivý, skutečnou výzvou. A protože ochrana pokožky před poškozením sluncem je velmi důležitá, stojí za to si najít čas na produkt, který pro vaši pokožku funguje.

Co hledat v opalovacím krému na ekzém

Minerální UV filtry Pokud jde o výběr opalovacího krému pro použití s ​​ekzémem, říká Adam Friedman, MD, dermatolog a profesor dermatologie na Lékařské a zdravotnické fakultě Univerzity George Washingtona ve Washingtonu, DC, že ty, které obsahují minerální bázi UV filtry, jako je oxid titaničitý a oxid zinečnatý, jsou nejlepší volbou, protože nedráždí. “Jsou historicky kosmeticky neatraktivní, protože jsou mastné a jasně bílé, ale novější formulace obsahují mikronizované (miniaturizované) formy těchto minerálních filtrů, které sedí rovnoměrněji na kůži a nerozptylují tolik viditelné světlo, takže jsou méně nápadné,” říká Dr. Friedman. Širokospektrální ochrana Jak UVA, tak UVB paprsky poškozují pokožku, takže je důležité hledat opalovací krém, který poskytuje širokospektrální ochranu. A ačkoli někteří dermatologové navrhují malé množství slunečního záření, aby pomohlo léčit příznaky ekzému, ochrana je stále důležitá. Úroveň SPF Většina odborníků ve zdravotnictví doporučuje používat opalovací krém s ochranným faktorem proti slunci (SPF) alespoň 30. SPF je měřítkem toho, jak dobře opalovací krém chrání pokožku před UVB paprsky, které způsobují spáleniny od slunce, poškozují pokožku a mohou přispívat k pokožce. rakovina. Alkohol Alkohol má na pokožku vysušující účinek a může být zvláště dráždivý pro osoby s citlivými kožními problémy, včetně ekzémů. Vyhněte se opalovacím krémům, které obsahují alkohol, pro nejméně dráždivý zážitek. Find Seal of Acceptance ™ společnosti NEA Národní asociace pro ekzém má program Seal of Acceptance ™, který vyhodnocuje složky produktu a testovací data, aby určil, zda je produkt vhodný pro osoby žijící s ekzémem. To pomáhá zajistit, aby výrobky s menší pravděpodobností způsobily reakci u pacientů s ekzémem nebo jinými citlivými kožními chorobami.

Zde je několik produktů, které můžete vyzkoušet:

Celkově nejlepší pleťové mléko

Pleťové mléko na opalování CeraVe SPF 50

Opalovací krém CeraVe, speciálně vyvinutý tak, aby poskytoval účinnou ochranu před UV zářením na citlivé pokožce obličeje, se vyznačuje lehkým a bezolejovým složením, které je odolné proti vodě až 40 minut. Obsahuje tři esenciální ceramidy, které pomáhají obnovit a udržovat přirozenou ochrannou bariéru pokožky a schnou do čistého finišu.

Podívejte se na cenu na Amazonu. com

Nejlepší dlouhotrvající opalovací krém

Neutrogena Pure Tekutý opalovací krém zdarma

Tento opalovací krém se může pochlubit hypoalergenním složením a vůní, které je vodotěsné a nepropustné pro dlouhodobé nošení. Jeho bezolejové složení bez PABA neucpává póry ani nezpůsobuje praskliny a nese pečeť přijetí NEA. Zasychá do nelesklého povrchu, takže je ideální pro použití samostatně nebo pod make-up.

Podívejte se na cenu na Jet. com

Nejlepší sprej na opalování

EltaMD UV Aero Sunscreen Broad-Spectrum SPF 45

Tento sprej na opalování funguje v jakémkoli úhlu a může se pochlubit recepturou na bázi zinku, která poskytuje až 80 minut voděodolného pokrytí. Jeho bezolejové složení funguje tak, že rehydratuje a jemně vyživuje pokožku a zároveň posiluje její přirozenou bariéru proti vlhkosti. Doporučeno dermatologem, bíle, ale schne jasně, takže můžete snadno vidět všechna místa, která jste možná vynechali.

Podívejte se na cenu na Walmartu

Nejlepší opalovací krém bez oleje

AVEENO Přírodní ochranný krém na opalování

Tento krém na opalování na minerální bázi, vhodný pro osoby s ekzémem a citlivou pokožkou, nese pečeť přijetí NEA a pyšní se složením s ochranou proti slunci SPF 50 UVA a UVB. Je voděodolný až 80 minut a je bez parfemace, hypoalergenní a bez oleje.

Podívejte se na cenu na Walmartu

Nejlepší opalovací tyčinka

Neutrogena Pure Zdarma dětská opalovací tyčinka SPF 60

Tato opalovací tyčinka je vhodná pro použití i pro ty nejmenší, kteří mají ekzém, a poskytuje široké spektrum ochrany před sluncem SPF 60 a je vyrobena ze 100 procent přísad z přírodních zdrojů, aby byla šetrná k nejcitlivější pokožce. Poskytuje až 80 minut vodotěsného pokrytí a nese pečeť přijetí NEA.

Podívejte se na cenu na Jet. com

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravé kůži!

Nejnovější v ekzému

8 věcí, které by lidé s ekzémem měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Dermatologové tvrdí, že drtivá většina lidí s atopickou dermatitidou může mít prospěch z očkování vakcínou na ochranu před novým koronavirem. Číst. . .

Od Moiry Lawler 20. dubna 2021

Upravené zdroje, které vás podpoří na vaší cestě s atopickou dermatitidou

Správa atopické dermatitidy může být obtížná, ale podpora je k dispozici.

Do 18. prosince 2020

Co potřebujete vědět o léčbě atopické dermatitidy v různých ročních obdobích

Podívejte se, jak mohou změny počasí ovlivnit vaši atopickou dermatitidu po celý rok, a zjistěte, jak se můžete vyhnout vzplanutí v každém ročním období. nbsp. . .

Do 20. listopadu 2020

Péče o vaše duševní zdraví, pokud máte atopickou dermatitidu

Atopická dermatitida může výrazně ovlivnit vaši emoční pohodu, ale nemusíte trpět v tichosti. Prozkoumejte způsoby, o které se můžete starat. . .

Do 23. října 2020

Pět věcí, které byste měli vědět, pokud má vaše dítě atopickou dermatitidu

Pokud pečujete o dítě s atopickou dermatitidou, měli byste vědět, abyste se o něj mohli starat, jak nejlépe umíte.

Do 24. září 2020

Pohled na komorbidity související s atopickou dermatitidou (a co s nimi dělat)

U pacientů s atopickou dermatitidou je pravděpodobnější, že budou žít i s jinými stavy, což může ovlivnit rozhodování o jejich léčebném plánu. Dozvědět se o. . .

Do 24. srpna 2020

Vaše nejčastější dotazy týkající se nových cílených léčebných postupů pro atopickou dermatitidu zodpovězeny

Uvažujete o cílené terapii k léčbě atopické dermatitidy? Zde je to, co potřebujete vědět.

Do 24. července 2020

Za kůží: Jiné způsoby, jak atopická dermatitida může ovlivnit váš život

Nekontrolovaná atopická dermatitida může ovlivnit více aspektů vašeho života, nejen vaši pokožku. Zde je to, co můžete udělat pro zvládnutí stavu.

Do 24. července 2020

Jak poznám, který lék na atopickou dermatitidu je pro mě vhodný? Zkoumání preferencí a cílů

Prozkoumejte všechny faktory, které vstupují do vývoje plánu léčby atopické dermatitidy, který je pro vás (nebo vašeho blízkého) nejlepší.

Do 24. července 2020

Předepisování a OTC léčby ke kontrole příznaků atopické dermatitidy

Zde je to, co potřebujete vědět o topické léčbě atopické dermatitidy, abyste si mohli vybrat tu, která je pro vás to pravé.

Do 24. července 2020 “

Černá plíseň – často neviditelná, toxigenní keto diet v lékárně látka – může růst v domácnostech, školách a na pracovišti roky nezjištěna a poháněna vlhkými podmínkami. Vystavení plísni zvyšuje riziko zdravotních problémů, jako je astma, alergie a dokonce deprese. Podle klinické studie Mayo z roku 1999 jsou téměř všechny chronické infekce dutin, které postihují 37 milionů Američanů a často se mýlí s nachlazením, důsledkem expozice plísním. Alergické reakce na plísně nejsou sezónní a mohou se vyskytovat po celý rok. Pomocí následujícího průvodce zjistíte, jak rozpoznat plíseň a jak zjistit, zda byl váš chronický zdravotní stav způsoben expozicí plísním. Tiché, často neviditelné a nebezpečné formy jsou často označovány jako černá plíseň, i když barva a složení se liší. Některé plísně jsou vidět a dotýkat se jich, dokonce i požit, a to může způsobit podráždění. Obecně lze říci, že plíseň roste tam, kde je vlhký vzduch. Většina nezpůsobí újmu, ale ve velkém množství, nebo když jsou vhodné podmínky pro produkci toxinů, může dojít k nepříznivému zdravotnímu stavu. Plíseň se skrývá v místech, jako jsou skříně, sklepy a prolézané prostory, v sádrokartonu a v oblastech s poškozením vodou. Koupelny a kuchyně mohou být živnou půdou pro spóry plísní kvůli používání vody a nedostatku řádného větrání. Může se objevit jako plíseň na sprchovém závěsu. Přesto jsou některé z nejnebezpečnějších druhů plísní neviditelné, jsou přenášeny vzduchem a jsou nezjištěny, čímž se prodlužuje doba expozice a způsobují nejškodlivější zdravotní problémy spojené s plísní. Toxiny mohou ovlivnit centrální nervový systém těla i imunitní systém a plísně patří do kategorie toxinů. Když je tělo konfrontováno s toxiny, jeho funkce jsou narušeny, konkrétně ty, které se nacházejí ve frontálním kortexu, kde se ovládá řešení problémů, paměť a impulsy. Kdo je ovlivněn plísní Někteří lidé, jednoduše kvůli genetickým a chemickým faktorům, jsou na plísně citlivější než ostatní. Malé množství plísně může vyvolat reakci u jedné osoby a nemá žádný viditelný účinek na jinou osobu ve stejném obytném prostoru a při stejné expozici. Věk a celkové zdraví mohou být také faktory v reakcích na plísně. Starší lidé, osoby s oslabeným imunitním systémem, lidé s respiračními chorobami a děti mohou být více postiženi plísní než zdravý dospělý člověk.

Fyzické příznaky expozice plísním se mohou pohybovat od svědivých, vodních očí až po astma a problémy s dýchacími cestami. Tělo reaguje na plíseň, která by jinak nebyla toxická, projevením příznaků souvisejících s alergií, jako je podrážděné hrdlo, kašel nebo rýma. U některých lidí může být reakce závažnější, což způsobuje nevolnost, únavu, infekce dutin nebo potíže s dýcháním. V extrémnějších případech může houba produkovat těkavé organické sloučeniny, které mohou ovlivnit centrální nervový systém a způsobit bolesti hlavy, závratě, potíže se soustředěním a sníženou pozornost, uvádí www. toxické-černé-plísně-informace. com. Agentura pro ochranu životního prostředí má také informace o plísni a o tom, jak s ní bojovat a chránit sebe i svůj domov. Dokumentace nebezpečí plísní, výsledek studií prováděných zeměmi po celém světě, ukazuje na zvýšení prevalence zdravotních problémů, které plísně mohou způsobovat, zejména u dětí.

Když je imunitní systém dítěte, který stále dospívá, vystaven plísním nebo antigenům, jeho tělo může reagovat abnormálně, což způsobuje problémy s vývojem. Podle Národního institutu věd o životním prostředí může extrémní expozice způsobit smrt. Podle studie z roku 2006 v Centru pro integrativní toxikologii Michiganské státní univerzity by forma, kterou dýcháte, nasávat určité druhy černé plísně nosními průchody mohla zabíjet buňky potřebné pro čich těla.

Výzkumníci použili ke studii myši a zjistili, že toxin ze spor černých plísní způsobil poškození nosu a přední části mozku, kde se registruje čich. Toxin nacházející se v černé plísni, známý také jako Stachybotrys chartarum, také dráždil nosní průchody myší, které mají podobnou buněčnou strukturu jako lidé.